HPS250-06-RL100
Förpackningsstorlek:
1 rl
Minsta beställningskvantitet:
1 rl
SE ANDRA VARIANTER
12 varianter
Utvald variant:
HPS250-06-RL100
Tvättslang Högtryck 3/8'', 250bar, 1SC, +155C, Blå (100m)
Specifications
Dimensions and shipping
Bend radius
90 mm
Brand Name
I.M.M Hydraulics
Color
Blå
Cover
Syntetisk gummi
Diameter inner
9.5 mm
Diameter outer
15.6 mm
Hose size
3/8 "
Hose type
1SC
Length
100 m
Model code
THB201K-06
Pressure burst min.
1000 bar
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Ja
Reinforcement
Ståltrådsfläta
RoHs compliant
Ja
Standard EN
EN 857 1SC
Standard ISO
ISO 7751
Temperature intermittent max.
+155 °C
Temperature max.
+135 °C
Temperature min.
-40 °C
Tube
Oljebeständigt syntetiskt gummi
Package size
Barcode
431718
Gross weight
29,00 Kg
Net weight
29,00 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Hetvattenslang med 1 flätat stålinlägg för högtrycks hydraulik- och högtryckstvättar.
Artikel datablad
Others has been looking for
3/8" Clean Master hose BLUE - 150 gr 6PW6000B - 420 bar
Partnumber:
2PW06B
Package size:
100 m
Min. order quantity is:
3/8" High-pressure cleaner hose - 400 bar - 2SC - 155° - 100