HPS400-05
Utvald variant:
HPS400-05
Tvättslang Högtryck 5/16'', 400bar, 2SC, +155C, Blå
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Bend radius
85 mm
Brand Name
I.M.M Hydraulics
Color
Blå
Cover
Syntetisk gummi
Diameter inner
8 mm
Diameter outer
15 mm
Hose size
5/16 "
Hose type
2SC
Model code
THB202K-05
Order unit
Lös slang
Pressure burst min.
1600 bar
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Ja
Reinforcement
Ståltrådsfläta
ISO 7751
Temperature intermittent max.
+155 °C
Temperature max.
+135 °C
Temperature min.
-40 °C
Tube
Oljebeständigt syntetiskt gummi
Förpackningsstorlek
Streckkod
416392
Bruttovikt
0,35 Kg
Nettovikt
0,35 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Högtryckstvättsslang som är mycket motståndskraftig mot nötning för kyl- och högtryckstvättsystem.
Artikel datablad
Andra tittar på
5/16" High-pressure cleaner hose - 250 bar - 1SC - 155°