HPS250-2006
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
12 varianter
Utvald variant:
HPS250-2006
Tvättslang Högtryck 3/8'', 250bar med koppling böjskydd, 20m
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Böjningsradie
90 mm
Diameter inv.
9.5 mm
Diameter utv.
15.6 mm
Färg
Blue
Längd
20 m
Märke namn
Yes
Slangdimension
3/8 "
Slangtyp
ISO 7751
Temperatur intermittent max.
+155 °C
Temperatur max.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
250 bar
Tryck spräng min.
1000 bar
Förpackningsstorlek
Streckkod
315170
Bruttovikt
0,248 Kg
Nettovikt
0,248 Kg
Ursprungsland
Produktinformation
Product datasheet
Andra tittar på
Tvättslang Högtryck 1/4'', 250bar, 1SC, +155C, Blå