HPS400-06INC
Förpackningsstorlek:
100 m
Minsta beställningskvantitet:
100 m
Utvald variant:
HPS400-06INC
Tvättslang Högtryck 3/8'', 400bar, 2SC, +155C, Blå, 100m
Specifications
Dimensions and shipping
Armering
Ståltrådsfläta
Bestillingsenhed
Bundt
Böjningsradie
90 mm
Diameter inv.
9.5 mm
Diameter utv.
17.4 mm
Färg
Blå
Innertub
Oljebeständigt syntetiskt gummi
Längd
Modell kod
THB202K-06
Slangdimension
3/8 "
Temperatur intermittent max.
+155 °C
Temperatur max.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
400 bar
Tryck spräng min.
1600 bar