8669-12-16S
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
8669-12-16S
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
50,8 mm
B
23,8 mm
Diameter fläns
41.3 mm
Diameter rör
16 mm
Fläns
3/4 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
Gänga utv. metrisk
M24x1,5
Märke namn
Stauff
O-ring
24,99X3,53 mm
Rostbeständighet
800 hours salt spray DIN EN 9227
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
T
16 mm
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C