8360-20-25S
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
8360-20-25S
Fläns Rak SAE3000 DIN
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter fläns
50.8 mm
Diameter rör
25 mm
Fläns
1.1/4 "
Fläns SAE/DIN
3000 PSI
Gänga utv. metrisk
M36x2
Märke namn
Stauff
O-ring
37,69X3,53 mm
Rostbeständighet
800 hours salt spray DIN EN 9227
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
T
25 mm
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C