8669-08-16S
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
8669-08-16S
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Specifications
Dimensions and shipping
A
40,5 mm
B
18,2 mm
Diameter fläns
31.8 mm
Diameter rör
16 mm
Fläns
1/2 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
Gänga utv. metrisk
M24x1,5
I
43 mm
L
39,5 mm
Märke namn
Stauff
O-ring
18,64X3,53 mm
Rostbeständighet
800 hours salt spray DIN EN 9227
Serie
SAE J518 Code 62
T
16 mm
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
l1
48 mm