XGAI10LR38
Förpackningsstorlek:
50 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
19 varianter
Utvald variant:
XGAI10LR38
Stud fitting female - ø10L x 3/8" BSP female
Tillbehör (1)
Skärring 10LS
Partnumber:
DPR10LS
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
10 mm
Gänga inv.
G 3/8 BSP
Gänga utv. metrisk
M16x1,5
L
32 mm
L1
40 mm
L2
25 mm
L3
16 mm
Modell kod
XAI10LR38ZN
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
24 mm
S2
19 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
2.5
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
315 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
d1
10 mm
d2
8 mm