XGAI12LR
Förpackningsstorlek:
50 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
19 varianter
Utvald variant:
XGAI12LR
Adapter 12L, G3/8''
Tilbehør (1)
Alternativer (1)
M12L nut ø12 M18x1,5
Artikelnummer:
M12L
Stud fitting female - ø12L x 3/8" BSP female
Artikelnummer:
FXGA12LR38
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
12 mm
Gevind indvendig
G 3/8 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
33 mm
L1
41 mm
L2
26 mm
L3
17 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GA-12LR-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
24 mm
S2
22 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tryk maks.
315 bar
Vinkel
0 °
d1
12 mm
d2
10 mm