XWH12SRED
Package size:
20 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
XWH12SRED
Banjoadapter 12S, G3/8'' ED
Specifications
Dimensions and shipping
D1
12 mm
Diameter rör
12 mm
Dimension i
10 mm
Gänga utv.
G 3/8 BSP
Gänga utv. metrisk
M20x1,5
L
25,5 mm
L1
36 mm
L2
18 mm
L3
32,5 mm
L4
16,5 mm
Modell kod
FI-RSW-12SR-WD-B-W3
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
24 mm
S2
22 mm
S3
24 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
T
G 3/8 BSP
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
22,8 mm
i
10 mm