XVEE12LR
Pakke str.:
25 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
XVEE12LR
Adapter 45° 12L, Utv-G 3/8'', Ställbar
Accessories (2)
Alternatives (1)
Skärring 12LS
Partnumber:
DPR12LS
Omløber - ø12L - M18x1.5
Partnumber:
M12L
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø12L x 3/8" BSP
FXVEE12LR38OK
Specifications
Dimensions and shipping
D1
12 mm
D3
8 mm
D4
22,8 mm
Diameter rör
12 mm
Gänga utv.
G 3/8 BSP
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
26 mm
L1
34 mm
L2
19 mm
L3
28 mm
L4
9 mm
Modell kod
XBFE12RLOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
S3
22 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Typ
Smidda
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
10 mm
Åtdragning moment
80 Nm