XTEE12LR
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
XTEE12LR
Adapter T 12L, Utv-G 3/8'', Ställbar
Accessories (2)
Skärring 12LS
Varenummer:
DPR12LS
Mutter 12L (M18x1.5)
Varenummer:
M12L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
12 mm
D3
8 mm
D4
22,8 mm
Diameter rör
12 mm
Gänga utv.
G 3/8 BSP
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
26 mm
L1
34 mm
L2
19 mm
L3
28 mm
L4
9 mm
Modell kod
FI-TEE-12LR-OK-B-W3
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
S3
22 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Typ
Smidda
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
10 mm
Åtdragning moment
80 Nm