XWH12SRED
Pakke str.:
20 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
XWH12SRED
Banjoadapter 12S, G3/8'' ED
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
12 mm
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
10 mm
L
25,5 mm
L1
36 mm
L2
18 mm
L3
32,5 mm
L4
16,5 mm
Material
Stål
Model code
FI-RSW-12SR-WD-B-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
24 mm
S2
22 mm
S3
24 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zink-Nickel
T
G 3/8 BSP
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread outer
G 3/8 BSP
Thread outer metric
M20x1,5
d2
22,8 mm
i
10 mm