XGAI10LR38
Pakke str.:
50 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
19 varianter
Valgt variant:
XGAI10LR38
Adapter 10L, G3/8''
Tilbehør (1)
Alternativer (1)
Omløber - 10L - M16x1.5
Partnumber:
M10L
Påskruning - ø10L x 3/8" BSP indv
Partnumber:
FXGA10LR38
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
10 mm
Gevind indvendig
G 3/8 BSP
Gevind udvendig metrisk
M16x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
32 mm
L1
40 mm
L2
25 mm
L3
16 mm
Materiale
Stål
Model kode
XAI10LR38ZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
24 mm
S2
19 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tryk maks.
315 bar
Vinkel
0 °
d1
10 mm
d2
8 mm