XSWVE12SR
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
7 varianter
Valgt variant:
XSWVE12SR
Banjoadapter 12S, Utv-G3/8''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
12 mm
Dimension i
9 mm
Gänga utv.
G 3/8 BSP
Gänga utv. metrisk
M20x1,5
L
26 mm
L1
34 mm
L2
18,5 mm
L3
37 mm
L4
18 mm
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
24 mm
S2
24 mm
S3
24 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
2.5
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Typ
Smidda
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
12 mm
d2
22 mm
i
9 mm