XLEE12LR
Pakke str.:
25 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
20 varianter
Valgt variant:
XLEE12LR
L stud adjustable - ø12L x 3/8" BSP
Accessories (2)
Cutting ring - ø12L
Partnumber:
DPR12LS
M12L nut ø12 M18x1,5
Partnumber:
M12L
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
12 mm
D3
8 mm
D4
22,8 mm
Diameter pipe
12 mm
L
26 mm
L1
34 mm
L2
19 mm
L3
28 mm
L4
9 mm
Material
Steel
Model code
XDE12RLOAZN
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
19 mm
S2
22 mm
S3
22 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Thread outer
G 3/8 BSP
Thread outer metric
M18x1,5
Torque tightening
80 Nm
Type
Forged
d2
10 mm