SC-040-020-0300
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
56 variants
Chosen variant:
SC-040-020-0300
CYLINDER 40-20-300
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Diameter inner cylinder
40 mm
Diameter rod
20 mm
Diameter spherical bearing
20 mm
Mounting dimension
480 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
300 mm