08G18FDLORX90
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
08G18FDLORX90
Presskoppling 90°, Ø1/2'', Inv-M26-DKO-18L
Specifications
Dimensions and shipping
A
81,4 mm
B
43,9 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rør
18 mm
E
51,5 mm
H
32 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
8G-18FDLORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med hylsa
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
80 - 90 Nm
Tryk maks.
350 bar