08G16FDHORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
08G16FDHORX
Presskoppling Rak, Ø1/2'', Inv-M24-DKO-16S
Specifications
Dimensions and shipping
A
69 mm
B
31,5 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rör
16 mm
H
30 mm
Modell kod
8G-16FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
62 - 68 Nm