08GS16FDHORX
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
08GS16FDHORX
Presskoppling GS Rak, Ø1/2'', Inv-M24-DKO-16S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
79 mm
B
41,5 mm
Diameter rör
16 mm
H
30 mm
Modell kod
8GS-16FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
62 - 68 Nm