08GS16FDHORX45
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
08GS16FDHORX45
Presskoppling GS 45°, Ø1/2'', Inv-M24-DKO-16S
Specifications
Dimensions and shipping
A
96,1 mm
B
58,7 mm
D
1/2"
Diameter rör
16 mm
E
21,6 mm
H
30 mm
Modell kod
8GS-16FDHORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
62 - 68 Nm