08G18FDLORX90
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
08G18FDLORX90
Presskoppling 90°, Ø1/2'', Inv-M26-DKO-18L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
81,4 mm
B
43,9 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rör
18 mm
E
51,5 mm
H
32 mm
Modell kod
8G-18FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
350 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
80 - 90 Nm