08G18FDLORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
08G18FDLORX45
Presskoppling 45°, Ø1/2'', Inv-M26-DKO-18L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
94,6 mm
Arbetstryck
35 MPa
B
57,1 mm
DN
12 mm
Diameter rör
18 mm
E
26,9 mm
H
32 mm
Modell kod
8G-18FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
80 - 90 Nm