XTEE38SR
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
20 varianter
Valgt variant:
XTEE38SR
Adapter T 38S, Utv-G 1.1/2'', Ställbar
Tilbehør (1)
D38S cutting ring ø38
Varenummer:
DPR38S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
38 mm
D3
32 mm
D4
55,8 mm
Diameter pipe
38 mm
Dimension D4
55.8 mm
L
50 mm
L1
65 mm
L2
34 mm
L3
59 mm
L4
15 mm
Material
Stål
Model code
XCE38RSOAZN
Pressure max.
160 bar
S1
50 mm
S2
55 mm
S3
60 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Thread outer
G 1.1/2 BSP
Thread outer metric
M52x2
Torque tightening
600 Nm
Type
Smidda
d2
32 mm