XLEE38SR
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
XLEE38SR
Adapter L 38S, Utv-G 1.1/2'', Ställbar
Accessories (2)
Skärring 38S
Artikelnummer:
DPR38S
M38S nut ø38 M52x2
Artikelnummer:
M38S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
38 mm
D3
32 mm
D4
55,8 mm
Diameter rör
38 mm
Dimension D4
55.8 mm
Gänga utv.
G 1.1/2 BSP
Gänga utv. metrisk
M52x2
L
50 mm
L1
65 mm
L2
34 mm
L3
59 mm
L4
15 mm
Modell kod
XDE38RSOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
50 mm
S2
55 mm
S3
60 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
160 bar
Typ
Smidda
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
32 mm
Åtdragning moment
600 Nm