XGAI42LR
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
19 varianter
Valgt variant:
XGAI42LR
Adapter 42L, G1.1/2''
Tilbehør (2)
Skärring 42L
Partnumber:
DPR42L
Mutter 42L (M52x2)
Partnumber:
M42L
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
42 mm
Gänga inv.
G 1.1/2 BSP
L
53,5 mm
L1
65,5 mm
L2
42,5 mm
L3
28,5 mm
Modell kod
FI-GA-42LR-W3
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
60 mm
S2
60 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
2.5
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
160 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
42 mm
d2
36 mm