XLEE42LR
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
20 varianter
Valgt variant:
XLEE42LR
Adapter L 42L, Utv-G 1.1/2'', Ställbar
Tillbehör (2)
Skärring 42L
Artikelnummer:
DPR42L
M42L nut ø42 M52x2
Artikelnummer:
M42L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
42 mm
D3
32 mm
D4
55,8 mm
Diameter rör
42 mm
Dimension D4
55.8 mm
Gänga utv.
G 1.1/2 BSP
Gänga utv. metrisk
M52x2
L
49 mm
L1
61 mm
L2
38 mm
L3
59 mm
L4
15 mm
Modell kod
XDE42RLOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
50 mm
S2
55 mm
S3
60 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
160 bar
Typ
Smidda
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
36 mm
Åtdragning moment
600 Nm