XGE10SRED
Förpackningsstorlek:
150 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
43 varianter
Utvald variant:
XGE10SRED
Adapter 10S, G3/8'' ED
Tilbehør (3)
Cutting ring - ø10L
Artikelnummer:
FIDS10LS
Nut - ø10S - M18x1.5
Artikelnummer:
FIM10S
Dobbelt skærering WDDS - ø10L/S - pakning
FIWDDS10LS
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
12 mm
L
34,5 mm
L1
43,5 mm
L2
15 mm
Material
Stål
Model code
FI-GE-10SR-WD-B-W3
Pressure max.
800 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
22 mm
S2
22 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Thread outer
G 3/8 BSP
Thread outer metric
M18x1,5
Torque tightening
80 Nm
d1
10 mm
d2
7 mm
i
12 mm