XGE08LN38
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
XGE08LN38
Adapter 08L NPT3/8''
Specifications
Dimensions and shipping
D1
8 mm
D2
6 mm
Diameter rör
8 mm
Dimension i
15.5 mm
Gänga T
3/8 NPT
Gänga utv.
3/8 NPT
L
30 mm
L1
38 mm
L2
23 mm
Modell kod
FI-GE-08L3/8N-W3
Märke namn
Stauff
S1
19 mm
S2
17 mm
Serie
L
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
315 bar
Vinkel
0 °
i
15,5 mm