XGE10SKR
Förpackningsstorlek:
50 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
XGE10SKR
Adapter Rak 10S, Utv-R3/8''
Tillbehör (3)
Skärring 10LS
Partnumber:
DPR10LS
Skärring dubbel mjuktätad, WDDS, 10L/S
Partnumber:
FIWDDS10LS
Mutter 10S (M18x1.5)
M10S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
10 mm
Dimension i
12 mm
Gänga utv.
R 3/8 BSPT
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
32 mm
L1
41 mm
L2
24,5 mm
Modell kod
FI-GE-10SRk-W3
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
630 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
10 mm
d2
7 mm
i
12 mm