XGE10LR38ED
Pakke str.:
100 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
43 varianter
Valgt variant:
XGE10LR38ED
Adapter 10L, G3/8'' ED
Reservdelar (1)
WD seal R3/8
Partnumber:
ED38
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
12 mm
L
31,5 mm
L1
39,5 mm
L2
12,5 mm
Material
Stål
Model code
XA10LR38WZN
Pressure max.
500 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
22 mm
S2
19 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Thread outer
G 3/8 BSP
Thread outer metric
M16x1,5
d1
10 mm
d2
8 mm
i
12 mm