12GS22FDLORX45
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
12GS22FDLORX45
Presskoppling GS 45°, Ø3/4'', Inv-M30-DKO-22L
Accessories (1)
Presshylsa GS 3/4'', 4W
Varenummer:
12GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
135,8 mm
B
84,8 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rör
22 mm
E
29,8 mm
H
36 mm
Modell kod
12GS-22FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
105 - 115 Nm
Pakke str.
Stregkode
200353
Brutto vægt
0,32 Kg
Netto vægt
0,32 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Andre kigger på
3/4" Insert - (20S) M30x2 female
Varenummer:
12GS20FDHORX
Pakke str.:
40 st
Min. bestillingsenhed er:
3/4" Insert - 1" SAE6000 flange - Caterpillar®
12GS16FLC
Min. bestillingsenhed er:
3/4" Insert - 3/4" BSP female
3/4" Insert - 3/4" BSP female
12GS12FBSPORX
10 st
Presskoppling GS 22B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
12GS12FLC22-016
Presskoppling GS 30B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
12GS12FLC30-022
3/4" Insert - 3/4" SAE3000 flange - 90° 150mm drop
12GS12FL90-150
3/4" Insert - ø22 pipe - AISI316
4100-22-12-SY
3/4" Insert - 1"-14 ORFS female
12GS10FFORX
3/4" Insert - 3/4" BSP female - 45° - AISI316
4041-12-12-SY
3/4" Insert - 1" BSP female - 45° - AISI316
Standpipe metric 0° straight - stainless
3/4" Insert - ø22 pipe - 90° - AISI316
Standpipe metric 90° elbow - stainless
3/4" Insert - 3/4" BSP female - 90° - AISI316
3/4" Insert - 1" BSPT male - AISI316
3/4" Insert - 3/4" BSPT male - AISI316
3/4" Insert - 1" BSP female - 90° - AISI316
3/4" Insert - 3/4" NPT male - AISI316
Two-piece banjo insert stainless - inch banjo
3/4" Insert - 3/4" banjo - AISI316
3/4" Insert - 1" NPT male - AISI316
3/4" Insert - (22L) M30x2 female
12GS22FDLORX
1" Insert - 3/4" SAE6000 flange - 90°
16GS12FLH90M
Presskoppling GS 90B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Kod 62
12GS12FLH90-100
3/4" Insert - 1" SAE6000 flange - 90°
12GS16FLH90M
1" Insert (Gates 4SP/4SH) - 3/4" SAE6000 flange - 90° - 16GS