12GS12FLH90-150
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
25 variants
Chosen variant:
12GS12FLH90-150
Presskoppling GS 90B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Kod 62
Specifications
Dimensions and shipping
A
116 mm
B
65,7 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter flange
41.3 mm
E
150 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
41,3 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
12GS-12FLH90-150
O-ring
24,99X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
34 - 45 Nm