12GS12FLH90-100
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
25 varianter
Valgt variant:
12GS12FLH90-100
Presskoppling GS 90B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Kod 62
Specifications
Dimensions and shipping
A
112 mm
B
61 mm
Byggehøjde
100 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter flange
41.3 mm
E
100 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
41,3 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
12GS-12FLH90-100
Mærke navn
Gates
O-ring
24,99X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
70 - 77 Nm
Vinkel
90 °
Package size
Barcode
200315
Gross weight
0,393 Kg
Net weight
0,393 Kg
Country of origin
bel
Product information
Measure sketch
Anslutningsbeskrivning: SAE flänsad slangkoppling, används tillsammans med flänsklämmor.
Artikel datablad
Andra tittar på
3/4" Insert - (20S) M30x2 female
Artikelnummer:
12GS20FDHORX
Förpackningsstorlek:
40 st
Minsta beställningskvantitet:
3/4" Insert - 1" SAE6000 flange - Caterpillar®
Artikelnummer:
12GS16FLC
Förpackningsstorlek:
Minsta beställningskvantitet:
3/4" Insert - 3/4" BSP female
3/4" Insert - 3/4" BSP female
12GS12FBSPORX
10 st
Presskoppling GS 30B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
12GS12FLC30-022
Presskoppling GS 22B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
12GS12FLC22-016
3/4" Insert - 3/4" SAE3000 flange - 90° 150mm drop