12GS20FDHORX90
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
12GS20FDHORX90
Presskoppling GS 90°, Ø3/4'', Inv-M30-DKO-20S
Tillbehör (1)
Presshylsa GS 3/4'', 4W
Partnumber:
12GS1F-4
Specifications
Dimensions and shipping
A
126 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
75 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rör
20 mm
E
62 mm
H
36 mm
Modell kod
12GS-20FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
105 - 115 Nm