12GS25FDHORX45
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
12GS25FDHORX45
Presskoppling GS 45°, Ø3/4'', Inv-M36-DKO-25S
Specifications
Dimensions and shipping
A
137,3 mm
Angle
45 °
B
86,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
Diameter pipe
25 mm
E
31,2 mm
H
46 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
3/4 "
Material
Stål
Model code
12GS-25FDHORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm