3/4" Indstik (Gates 4SP/4SH) - 3/4" SAE3000 flange - 90° 150mm drop - 12GS-12FL90-150
Varenummer:
12GS12FL90-150
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
A
116 mm
B
65 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter fläns
38.1 mm
E
150 mm
Fläns
3/4 "
Fläns SAE/DIN
3000 PSI
K
38,1 mm
Modell kod
12GS-12FL90-150
Märke namn
Gates
O-ring
24,99X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Shore
90
Slangdimension
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
350 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Package size
Barcode
200305
Gross weight
0,46 Kg
Net weight
0,46 Kg
Country of origin
CZE
Intrastat code