12G22FDLORX45
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
12G22FDLORX45
Presskoppling 45°, Ø3/4'', Inv-M30-DKO-22L
Specifications
Dimensions and shipping
A
117,1 mm
Arbetstryck
28 MPa
B
66,1 mm
DN
20 mm
Diameter rör
22 mm
E
29,8 mm
H
36 mm
Modell kod
12G-22FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
105 - 115 Nm