12G20FDHORX
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
18 variants
Chosen variant:
12G20FDHORX
Presskoppling Rak, Ø3/4'', Inv-M24-DKO-20S
Specifications
Dimensions and shipping
A
89,5 mm
B
38,5 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rør
20 mm
H
36 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
12G-20FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med hylsa
Slangestørrelse
3/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
105 - 115 Nm