12G18FDLORX90
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
12G18FDLORX90
Presskoppling 90°, Ø3/4'', Inv-M26-DKO-18L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
100,3 mm
B
49,3 mm
DN
20 mm
Diameter rör
18 mm
E
51,5 mm
H
32 mm
Modell kod
12G-18FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
280 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
80 - 90 Nm