10G18FDLORX90
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
10G18FDLORX90
Presskoppling 90°, Ø5/8'', Inv-M26-DKO-18L
Specifications
Dimensions and shipping
A
85,1 mm
B
47,8 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rör
18 mm
E
51,5 mm
H
32 mm
Modell kod
10G-18FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
5/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
280 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
80 - 90 Nm
Package size
10 st
Barcode
200086
Gross weight
0,24 Kg
Net weight
0,24 Kg
Country of origin
CZE
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Others has been looking for
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Utv-M30-Fransk
Partnumber:
10G21MFG
Package size:
Min. order quantity is:
1 st
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Studs 18 mm