10GS18FDLORX90
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
10GS18FDLORX90
Presskoppling GS Rak
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
113,5 mm
B
63,2 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rör
18 mm
E
51,5 mm
H
32 mm
Modell kod
10GS-18FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
5/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
80 - 90 Nm