10G20FDHORX45
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
10G20FDHORX45
Presskoppling 45°, Ø5/8'', Inv-M30-DKO-20S
Specifications
Dimensions and shipping
A
93,1 mm
B
55,8 mm
DN
16 mm
Diameter rör
20 mm
E
24,9 mm
H
36 mm
Modell kod
10G-20FDHORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
5/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
105 - 115 Nm
Package size
10 st
Barcode
200091
Gross weight
0,28 Kg
Net weight
0,28 Kg
Country of origin
CZE
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Others has been looking for
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Utv-M30-Fransk
Partnumber:
10G21MFG
Package size:
Min. order quantity is:
1 st
Presskoppling 45°, Ø5/8'', Inv-JIC-1.1/16''
Partnumber:
10G12FJX45
Min. order quantity is:
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Inv-JIC-1.1/16''
10G12FJX
10G12FJX90M
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Inv-ORFS-1.3/16''
10G12FFORX
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Utv-ORFS-1.3/16''
10G12MFFOR
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Studs 18 mm