06GS12FDLORX90
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
06GS12FDLORX90
Presskoppling GS 90°, Ø3/8'', Inv-M18-DKO-12L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
78 mm
B
42,2 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
E
37 mm
H
22 mm
Modell kod
6GS-12FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm
Förpackningsstorlek
Streckkod
289001
Bruttovikt
0,09 Kg
Nettovikt
0,09 Kg
Ursprungsland
CZE
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Köps ofta tillsammans med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Artikelnummer:
50 st
Artikelnummer:
50 st
25 st
100 st
Adapter Rak, Utv-G 3/8'', Inv-G 1/4''
100 st
Adapter Rak, Utv-G 3/4'', Inv-G 3/8''
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, 54mm Lång