OXL500-3/8
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
OXL500-3/8
Banjoliitin
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Banjo size
3/8 "
Brand Name
OM Oleodinamica Marchesini
Diameter banjo
17 mm
Diameter pipe
12 mm
H
17 mm
L
500 mm
Material
Steel
Model code
R1273
Pressure max.
350 bar
Surface treatment
Zinc-plated
ØC
17 mm
ØV
12 mm
Package size
Barcode
403489
Gross weight
0,234 Kg
Net weight
0,234 Kg
Country of origin
IT
Product information
Measure sketch
3/8", L=500 mm