XGE14SR38ED
Pakke str.:
50 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
43 varianter
Valgt variant:
XGE14SR38ED
Adapter 14S, G3/8'' ED
Tilbehør (2)
Cutting ring - ø14S
Artikelnummer:
DPR14S
Nut - ø14S - M22x1.5
Artikelnummer:
M14S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
14 mm
Dimension i
12 mm
Gevind udvendig
G 3/8 BSP
Gevind udvendig metrisk
M22x1,5
L
38,5 mm
L1
48,5 mm
L2
18,5 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-14SR3/8-WD-B-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
24 mm
S2
27 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tilspændingsmoment
80 Nm
Tryk maks.
630 bar
Vinkel
0 °
d1
14 mm
d2
8 mm
i
12 mm