08G18FDLORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
08G18FDLORX45
Presskoppling 45°, Ø1/2'', Inv-M26-DKO-18L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
94,6 mm
Angle
45 °
B
57,1 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
18 mm
E
26,9 mm
H
32 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
1/2 "
Model code
8G-18FDLORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
80 - 90 Nm
Working Pressure
35 MPa