08G15FDLORX90
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
08G15FDLORX90
Presskoppling 90°, Ø1/2'', Inv-M22-DKO-15L
Specifications
Dimensions and shipping
A
77,8 mm
B
40,3 mm
DN
12 mm
Diameter rör
15 mm
E
42 mm
H
27 mm
Modell kod
8G-15FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
350 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
52 - 58 Nm