06GS12FDHORX45
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
06GS12FDHORX45
Presskoppling GS 45°, Ø3/8'', Inv-M20-DKO-12S
Specifications
Dimensions and shipping
A
86,7 mm
Angle
45 °
B
50,8 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
Diameter pipe
12 mm
E
18,9 mm
H
24 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
3/8 "
Material
Stål
Model code
6GS-12FDHORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
48 - 52 Nm