04G12FDLORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
04G12FDLORX45
Presskoppling 45°, Ø1/4'', Inv-M18-DKO-12L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
67,2 mm
Angle
45 °
B
41,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter pipe
12 mm
E
18,3 mm
H
22 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
1/4 "
Model code
4G-12FDLORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm
Working Pressure
42 MPa